سایت سامانه سخا – سامانه سخا پلیس چیست؟

سامانه سخا پلیس چیست Sakhaepoliceir

سایت سامانه سخا – سامانه سخا پلیس چیست؟

سامانه سخا پلیس چیست sakha.epolice.ir

سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، خدمات مربوط به مشمولان سربازی، گواهینامه رانندگی و نقل و انتقال شماره ماشین را همچون سامانه نوبت دهی معاینه فنی به صورت اینترنتی ارائه می دهد. در خصوص خدمات مربوط به مشولان سربازی، می توان گفت، اگر این افراد بخواهند از این موضوع مطلع شود که چه میزان از مراحل اعزام به سربازی خود را طی کرده و یا تا چه زمانی باید خدمت سربازی خود را انجام دهند، می توانند با ورود به سایت سخا پلیس، وضعیت سربازی خود را در هر شرایطی بررسی نمایند. 

لازم است به این نکته، اشاره شود که افراد متقاضی، برای ورود به سایت و ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، لزوما باید دارای کد ملی و شماره همراه منطبق با کد ملی باشند؛ در غیر این صورت، ثبت نام آنها ممکن نخواهد بود. همچنین، به دلیل آن که اطلاعات شخصی مهمی در این سامانه، ثبت می گردد، افراد متقاضی، نباید اطلاعات ثبت نام خود را در اختیار سایر افراد قرار دهند.

ورود به سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

سامانه های دولتی که با هدف تسهیل و تسریع ارائه خدمات به شهروندان، تاسیس و راه اندازی شده اند، به طور کلی، بر دو نوع می باشند: در برخی از این سامانه ها، استفاده از خدمات سامانه، مستلزم ورود به سایت آن نبوده؛ حال آنکه در برخی دیگر، کاربران، جهت استفاده از خدمات سامانه، ابتدا باید برای ورود به سایت آن، اقدام نمایند.

سامانه سخا پلیس نیز از نوع دوم سامانه ها بوده و بهره مندی از خدمات آن، نیازمند ورود به سایت این سامانه می باشد. لذا، در این قسمت، به توضیح نحوه ورود به سایت سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir پرداخته که مطابق راهنمای تصویری زیر می باشد:

مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سامانه سخا پلیس، یعنی sakha.epolice.ir را در آن جست و جو کنید و سپس، بر روی اولین سایت که در تصویر نمایش داده شده است. کلیک نمایید.

ورود به سایت سخا پلیس

بعد از اینکه مطابق تصویر زیر، وارد صفحه اصلی سایت شدید، می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی، برای ورود به سایت سخا یا همان پنجره واحد خدمات فراجا، اقدام نمایید. 

سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

پلیس راهنمایی و رانندگی، جهت خدمات رسانی به افردی که به دنبال بر طرف کردن مسائل مرتبط با این سازمان به صورت غیر حضوری می باشند،  نرم افزار راهور 120 را تهیه و در اختیار عموم مردم قرار داده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، مطالعه مقاله زیر توصیه می شود.

 

نحوه ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

در بخش های قبل، سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir را معرفی کرده و نحوه ورود به سایت آن را توضیح دادیم و گفتیم که این سامانه، همچون پلیس فتا خدمات زیادی را برای مشمولان سربازی و سایر افراد ارائه می دهد. در این بخش از مقاله، قصد داریم نحوه ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir را بررسی نماییم. به همین منظور، یک راهنمای تصویری، برای اطلاع شما عزیزان، در ادامه مقاله درج شده است.

در اولین مرحله، باید برای ورود به سایت سخا پلیس، آدرس اینترنتی sakha.epolice.ir را در مرورگر دستگاه خود وارد کرده و سپس، بر روی اولین سایت که در تصویر نمایش داده شده است. کلیک نمایید. 

سپس صفحه زیر، برای شما نمایش داده می شود که برای ورود به سایت و ثبت نام سایت خدمات الکترونیک انتظامی، در ابتدا، نام کاربری (کد ملی) و کلمه عبور (کد 5 رقمی سخا) را وارد نمایید. اگر به کد سخا خود، دسترسی ندارید، بر روی بخش فراموشی کلمه عبور کلیک کرده و کلمه عبور خود را مجددا بازیابی نمایید. اما اگر قصد ثبت نام برای اولین مرتبه دارید، فقط کافی است بر روی کلمه ثبت نام، کلیک کرده و مراحل بعدی را انجام دهید.

سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

بعد از وارد کردن اطلاعات خود در بخش قبل، این صفحه، برای شما نمایش داده می شود که در این بخش، کد ملی تان را وارد کنید؛ سپس عبارت امنیتی را وارد کرده و در نهایت، برای ورود به سایت ، بر روی گزینه ادامه در سمت چپ پایین صفحه، کلیک نمایید.

سایت خدمات الکترونیک انتظامی

در مرحله بعدی، باید شماره همراه خود را تایید نمایید؛ بنابراین، بعد از تایید شماره همراه، در صورتی که شماره همراه شما اشتباه باشد و یا قصد تغییر آن را داشته باشید، بر روی گزینه تغییر شماره همراه کلیک کرده و اگر قصد تغییر آن را ندارید، گزینه تایید شماره و ادامه را انتخاب کنید.

بعد از این که شماره همراه خود را تایید کردید، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود. در این مرحله، باید برای حساب کاربری خود در سامانه sakha.epolice.ir، یک کلمه عبور انتخاب نمایید. مطابق تصویر زیر، کلمه عبور انتخابی را وارد نموده و مجددا آن را تکرار کنید. سپس، یک کد احراز هویت به شماره همراهتان پیامک می شود. پس از تعیین کلمه عبور، کد امنیتی پیامک شده را در کادر مربوطه قرار داده و گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.

 ثبت نام سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

بعد از وارد کردن کد امنیتی ارسال شده به شماره همراه شما، پیامی با عنوان کاربر با موفقیت ایجاد شد؛ برای شما نمایش داده می شود. در این وضعیت، ثبت نام شما با موفقیت انجام شده است، سپس، بر روی گزینه بستن، کلیک نمایید تا به شکل خودکار، وارد بخش ورود به سامانه سخا شوید. 

 سایت خدمات الکترونیک انتظامی

اگر در مرحله نمایش شماره، قصد تغییر آن را دارید باید بر روی گزینه تغییر شماره همراه کلیک کنید. در ادامه، صفحه دیگری برای شما نمایش داده می شود که در این بخش، لازم است شماره تلفن مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه، بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید. در صورت عدم وجود اشکال، به صفحه دریافت کد احراز هویت و تعیین کلمه عبور وارد می شوید.

سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

ممکن است در مرحله قبل، شماره وارد شده، مشکل داشته باشد؛ بنابراین، هشداری با عنوان “شماره همراه ارسال شده، نامعتبر است، لازم است شماره همراه به نام متقاضی باشد، نمایش داده می شود.” سپس، صفحه دیگری، مانند تصویر زیر، جهت ثبت نام سایت خدمات الکترونیک انتظامی، برای شما نمایش داده می شود. در این بخش، باید شماره تلفن همراه به نام خود و تاریخ تولدتان را وارد نمایید. در صورتی که تاریخ تولد با کد ملی تطابق داشته باشد، به صفحه دریافت کد احراز هویت و انتخاب کلمه عبور منتقل می شوید.

ثبت نام سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

به منظور جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی از اطلاعات شخصی شما، کد سخای خود را در سایر برنامه و سایت ها ثبت ننمایید، همچنین، از دسترسی سایرین به کد سخای خود جلوگیری کنید.

 

امکانات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

خدمات سامانه سخا

استعلام تاریخ اعزام

استعلام محل اعزام

استعلام وضعیت مشمولیت

درخواست تمدید یا تعجیل در خدمت

 درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت

در خواست خروج از کشور

استعلام وضعیت امریه

استعلام کارت پایان خدمت

استعلام کارت معافیت از خدمت

استعلام وضعیت امریه و جذب

پیگیری محل و تاریخ اعزام به خدمت

خدمات مربوط به گواهینامه پایه سوم

نقل انتقال خودرو

نقل انتقال خودرو به صورت وکالتی

در بخش قبل، در خصوص نحوه ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir و ورود به سایت آن صحبت کردیم و تمامی مراحل آن را از طریق یک راهنمای تصویری، خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. در این بخش، قصد داریم در رابطه با امکانات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir صحبت کنیم. سامانه سخا پلیس، دارای امکانات متفاوتی می باشد که با ارائه این امکانات، سبب شده است که اشخاص، دیگر نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشند و فعالیت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. این امکانات عباتند از:

گواهی نامه رانندگی: یکی از مهمترین امکاناتی که این سایت ارائه می دهد، خدمات مربوط به گواهینامه رانندگی می باشد. از طریق این سامانه، اشخاص متقاضی می توانند، درخواست گواهی نامه پایه سوم خود را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند و دیگر، نیازی به مراجعه حضوری نداشته نباشد. همچینین، امکان پیگیری گواهینامه از طریق این سامانه وجود دارد.

شماره گذاری وسایل نقلیه: از دیگر امکانات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، می توان به شماره گذاری وسایل نقلیه، اشاره کرد که این بخش، شامل دو گروه نقل و انتقال وسیله نقلیه (خریدار و فروشنده)، امکان نقل و انتقال وسیله نقلیه (وکالتی) می باشد که وجود کدملی برای شخص متقاضی مانند استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی الزامی می باشد.

خدمات مربوط به نظام وظیفه: یکی دیگر از خدمات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، خدمات مربوط به مشولان سربازی و سپردن وثیقه خروج از کشور می باشد که برای استفاده از این امکان، افراد متقاضی باید بعد از دریافت دفترچه سربازی از پلیس + 10، کد 5 رقمی سخا دریافت کرده تا بتوانند از خدمات این سایت استفاده کنند.

 

سامانه سخا احراز محل سکونت

هنگامی که اشخاص، برای ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir، اقدام می کنند، یکی از اطلاعاتی که جهت ثبت نام، در سامانه وارد کرده، آدرس محل سکونت آنها می باشد. به وسیله این آدرس، دریافت تمام خدمات، امکان پذیر می باشد. تنها استثنا در این رابطه، مساله تعویض پلاک بوده که جهت انجام آن، باید مراحل احراز محل سکونت متقاضی انجام گیرد. لذا، در این بخش، به توضیح نحوه احراز محل سکونت متقاضی در سامانه سخا پرداخته که مطابق راهنمای تصویری زیر می باشد:

مرورگر دستگاه خود را باز کرده و آدرس سامانه سخا پلیس، یعنی sakha.epolice.ir را در آن جست و جو نمایید. پس از ورود به سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، وارد حساب خود شوید.

پس از ورود به حساب کاربری، اگر آدرس ثبت شده با آدرس فعلی شما مطابقت ندارد، دکمه ویرایش را کلیک کنید؛ در غیر این صورت، به منظور احراز محل سکونت، دکمه (استعلام وضعیت آدرس) را بزنید.

اگر پس از کلیک بر روی دکمه (استعلام وضعیت آدرس)، همچنان وضعیت آدرس شما، به رنگ قرمز است، باید برای احراز محل سکونت خود، اقدام نمایید. بدین منظور، دکمه (احراز آدرس از طریق پست) را کلیک کنید.

با کلیک بر روی دکمه (احراز آدرس از طریق پست)، وارد سامانه پست می شوید. مطابق تصویر زیر، بر روی گزینه احراز نشانی مشتریان، کلیک کنید.

سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

در کادری که در صفحه جدیدی باز می شود، به منظور احراز محل سکونت، بر روی اینجا، که در تصویر مشخص شده، کلیک نمایید.

ورود به سایت سخا پلیس

در مرحله بعد، وارد صفحه ثبت درخواست می شوید. مراحل مربوطه را انجام داده تا یک کد رهگیری، برای درخواست شما صادر شده و به شماره همراه شما ارسال گردد.

ثبت نام سامانه سخا پلیس

 

در مرحله بعد، مامور پست، به منظور احراز محل سکونت، به آدرس اعلام شده از سوی شما مراجعه می نماید. کد رهگیری را به مامور اعلام کرده تا درخواست شما را تایید کند. سپس، می توانید با مراجعه به آدرس gnaf.post.ir/reseller/vpostcode/tracking برای پیگیری تایید آدرس خود، اقدام نمایید. نمونه استعلام را در تصویر زیر، مشاهده می کنید.

احراز محل سکونت سایت سخا

چنانچه، درخواست تایید آدرس شما، در سایت پست، به حالت تایید بود، مجددا به سامانه سخا وارد شده و پس از ورود به حساب کاربری، بر روی استعلام وضعیت آدرس، کلیک کرده تا برای احراز محل سکونت خود اقدام نمایید.

 سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir

اگر در این مرحله، آدرس اعلامی شما توسط پست تایید شده باشد، ملاحظه می کنید که وضعیت آدرس در سامانه سخا، به صورت (تایید شده توسط پست) تغییر کرده که به منزله انجام احراز محل سکونت بوده و شما می توانید برای تعویض پلاک، اقدام نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir پاسخ دهند.

 

سوالات متداول

1- سامانه سخا پلیس چیست؟

سخا مخفف کلمه سامانه خدمات الکترونیک انتظامی می باشد که این سامانه خدماتی مانند خدمات مربوط به گواهی نامه رانندگی و شماره گذاری وسایل نقلیه را به صورت اینترنتی ارائه می دهد که این موضوع در متن مقاله به صورت کامل ارائه شده است.

2- نحوه ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir چگونه است؟

نحوه ثبت نام در سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir بدین شکل است که اشخاص متقاضی بعد از ورود به سامانه نام کاربری کد ملی و شماره همراه منطبق با کدملی را وارد نمایند که این موضوع در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

3- امکانات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir چیست؟

خدمات مربوط به گواهی نامه رانندگی و شماره گذاری وسایل نقلیه و خدمات مربوط به نظام وظیفه از امکانات سامانه سخا پلیس sakha.epolice.ir می باشد که تمامی امکانات در متن مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.


تلفن پشتیبانی سخا: 81240035 

تلفن گویای سامانه سخا: 096480

سامانه پیامکی سخا: 110206010
 املاک صنعتی پایتخت جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور

 املاک صنعتی پایتخت 

 جامعترین مرکز اطلاعات املاک در کشور  

 جاده مخصوص کرج (لشگری) ، جاده قدیم کرج (فتح) 

 مرکز شهر ، غرب تهران 

 خرید و فروش ، رهن و اجاره انواع ملک شامل: 

 انبار ، سالن ، سوله ، کارگاه ، کارخانه ، اداری ، تجاری ، فروش کارخانه 

انبارهای مواد غذایی ، آرایشی بهداشتی ، دارویی ، فروشگاههای اینترنتی

انبار ، کالاهای تجاری ، بازرگانی ، انبارهای عمومی و اختصاصی

کارخانجات تولیدی ، غذایی ، دارویی ، صنعتی ، شیمیایی

مطبخ ، کترینگ آشپزخانه صنعتی ، رستوران ، تالار و باغ تالار ، باغ و باغچه

تجاری ، تعمیرگاه مجاز ، نمایندگی ، کارواش ، گاراژ

اداری ، دفترکار ، سالن فیلمبرداری ، کنفرانس ، همایش

انبار روباز ، انبار سنگ ، کاشی ، سرامیک ، مصالح و آهن آلات ، دپوی خودرو

زمینهای کشاورزی و صنعتی …

www.paytakhtmelk.ir

www.sulesara.ir

 لینک ثبت آگهی رایگان 

۰۲۱۶۶۱۸۸۸۵۳ – ۰۲۱۴۴۵۲۲۰۵۷

 ۰۹۱۲۲۹۶۷۸۳۹ افشار 

نیازمند املاک اداری ، تجاری ، صنعتی شما جهت

 رهن و اجاره یا خرید و فروش در جاده مخصوص کرج ، جاده قدیم کرج ، مرکز شهر و غرب تهران هستیم.             

    (  به مابسپارید ازما بخواهید  )  

   خرید و فروش + رهن و اجاره 

 انبار – سالن – سوله – کارگاه – کارخانه و املاک صنعتی اداری – تجاری را به ما بسپارید  

 تا با معرفی برترین برندها و مشتریان سالها بی دغدغه از مشکلات موجر و مستاجر + خریدار و فروشنده باشید. 

 ( درصورت تمایل فایل فروش یا اجاره ملکتان تماس حاصل نموده یا مشخصات را به شماره 09122967839 واتساپ یا تلگرام نمایید ) 


اخبار ارز ، دلار ، طلا و سکه اینجا کلیک کنید.


 اخبار اقتصادی ، صنعتی ، حوادث اینجا کلیک کنید.


 اطلاعات عمومی دانستنیها آیا میدانید اینجا کلیک کنید.


 دانستنیهای حقوقی اینجا کلیک کنید. 


نکات مهم درباره انبار اینجا کلیک کنید.


درباره شهرکهای صنعتی اینجا کلیک کنید.


 برای ثبت آگهی رایگان و تبلیغات خرید و فروش املاک و مستغلات اینجا کلیک کنید.

4.2/5 - (12 امتیاز)